2244 SANAYİ DOKTORA PROGRAMI TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sakarya Teknokent tarafından geniş bir katılımla 2244 Sanayi Doktora Programı tanıtımı gerçekleştirildi ve 4 firma AR-GE merkezi sertifikalarını aldı. Sabah kahvaltısı buluşması şeklinde gerçekleşen tanıtıma Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Hatem Akbulut, Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir Görmüş, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi enstitü müdürleri, MARKA ve KOSGEB yetkilileri ve AR-GE ile Tasarım merkezleri katılım gösterdi.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan programın açılış konuşmasında Sakarya Üniversitesi’nin üniversite-sanayi işbirliğine önem verdiğini bu amaçla Sakarya Üniversitesi’nin laboratuvar, makine ve proje envanterlerini sanayinin hizmetine sunduğunu açıkladı. 2244 Sanayi Doktora Programı ile projede yer alacak doktora öğrencilerinin üniversite-sanayi işbirliğini daha ileri ve kurumsal seviyeye taşıyacağını ifade etti. Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir Görmüş 2244 projesinin paydaşlarından olan AR-GE ve Tasarım merkezleri yetkililerine ve Enstitü Müdürlerine destek programı hakkında bilgilendirme sunuşu gerçekleştirildi. Prof. Dr. Şakir Görmüş Sakarya Teknokent’in bu projenin yürütülmesinde de Üniversite ile AR-GE ve Tasarım Merkezleri arasında köprü olacağını ve her türlü desteği sağlayacağını belirtti.

Sunumun ardından KFS Sentetik, Karmetal, Yektamak, Kromel firmalarının AR-GE ve Tasarım Merkezleri ile ADAPTTO-ÜSİ kapsamında işbirliği protokolleri imzalandı. Protokolün tarafları; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Şakir Görmüş ve firmalar, işbirliği protokolünü imzalamalarının ardından firma işbirlikleri, teknoloji transferi, destekler ve bölgesel gelişmeler üzerine görüşmelerin gerçekleştirildiği etkinlikte katılımcıların sorularının cevaplanması ile etkinlik tamamlandı.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir