DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI (MARKA)‘DAN SAKARYA TEKNOKENT’E İADE-İ ZİYARET

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin’e makamında iade-i ziyarette bulundu. Genel Müdür Engin, Genel Sekreter Çöpoğlu’ nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek yeni görevinde başarılar diledi.

ÇÖPOĞLU’DAN TEBRİK

Genel Müdür Engin, ziyaret esnasında Sakarya Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi (Adaptto) çalışmaları hakkında etkin bir faaliyet sunumu gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen faaliyetler hakkında konuşan MARKA Genel Sekreteri Çöpoğlu: “Sakarya Teknokent olarak başta, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas olmak üzere, sizlerin nezdinde tüm idari çalışanları başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. Çöpoğlu, MARKA yapısı ve işleyişi hakkında bilgi vererek kalkınmayı destekleyen yenilikçi projelerle bölgenin genel sorunlarına çözüm getirecek girişimleri destekleyeceğini söyledi.

BÖLGENİN SÜRÜDÜRÜLEBİLİR KALKINMASINDA ADRES MARKA

Ziyaret kapsamında konuşan Genel Müdür Engin: “Sakarya Teknokent bölgemiz ile ülkemiz Ar-Ge ve İnovasyon ekosisteminin en güçlü paydaşlarından biri durumundadır. Ülkemizin Ar-Ge potansiyeline ve İnovasyon tabanlı teknoloji üretebilme yeteneğine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımıza her alanda ciddi bir yükseliş grafiği çizerek devam etmekteyiz. Böylelikle Ar-Ge ve teknoloji tabanlı çalışmalarımız ile 2023 ekonomik hedeflerimize de kolaylıkla ulaşabileceğiz. MARKA, Doğu Marmara Bölgesinin sürdürülebilir kalkınma sürecinde çok önemli bir paydaştır. Ayrıca, bu paydaşlık işbirliği sürecinde yerinde ve hızlı bir şekilde değerlendirilmesine olanak sağlıyor. Sakarya Teknokent olarak bundan sonraki süreçte de MARKA ile ortak projeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. MARKA ailesine bu anlamlı ziyaret için teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

_DSC0040

_DSC0043