G-FAST BİRİNCİMİZ İTÜ’DE YARI FİNALE YÜKSELDİ!

2019 yılında düzenlemiş olduğumuz G-Fast’19 Girişimci Hızlandırma Programı birincisi “Block Sistemli İntraket Projesi”, İTÜ Bigbang Girişimcilik Etkinliğinde Yarı Finale yükseldi.

17 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen G-Fast’19 Girişimci Hızlandırma Programında birinci olan projenin danışmanlığını SAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Gör. Işık Atasoy yaparken, projede Seda Yıldız, İrem Eroğlu ve Eyad Elmansour girişimci olarak yer aldı.

13-14 Kasım’da yarı finalde yarışacak

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları kapsamında, 24-27 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen İstanbul ve Asya Bölge Finalinde “Sağlık” dalında TÜBİTAK İkincilik Ödülünü kazanan proje, İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezinin düzenlediği Bigbang Girişimcilik Etkinliğine katıldı. 146 girişimin yer aldığı BigBang Çeyrek Final aşamasını başarıyla geçerek 13-14 Kasım 2019 tarihlerindeki Yarı Final’e yükselen proje ekibi, 28 Kasım 2019’da Uniq Hall’da gerçekleşecek Big Bang Start-up Challenge etkinliğinde fuayede yer almaya hak kazandı.

Türkiye’nin Girişimcilik Sahnesi Big Bang

Her yıl Kasım ayında, teknolojik girişimlerin sahnelendiği, rekabetin yüksek olduğu ve temponun hiç düşmediği “Türkiye’nin Girişimcilik Sahnesi Big Bang”, İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi tarafından düzenleniyor. Girişimcileri yatırımcıların ve fonların odağı haline getiren etkinlik, girişimcilerin şirketleşme aşamalarında finanse edilmesine, yatırımcılarla tanışmasına ve olası müşterilere erişebilmesine destek olarak toplamda 21 milyon TL değerinde ödül ve yatırıma erişmesine olanak sağlıyor.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LANSMANA DAVET!

LANSMANA DAVETLİSİNİZ!

Sakarya Üniversitesi Tıp ve Fen-Edebiyat fakültesi akademisyenlerinin buluş sahibi olduğu “Ultraviyole Işıkta Floresan Özellik Gösteren Bitkisel Boya” buluş başlıklı patentin ticarileşmesine yönelik lansmana davetlisiniz. Sanidez ilaç firması tarafından ticarileştirilen buluş “Sanitest” ürün etiketiyle tanıtılacak. Patent başvuru ve tescil süreçleri Adaptto Teknoloji Transfer Ofisi tarafından yürütülen Sanitest, kimya üretiminde karışımda istenmeyen madde belirlemede, iç ve dış güvenlik için, kreşlerde, sağlık işletmelerinde, her türlü üretim tesisleri gibi birçok farklı amaç için genel olarak kullanılabilmek üzere geliştirilmiştir. Ayrıca Ultraviyole ışıkta floresan özellik gösteren bitkisel boya başlıklı patent Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından da tescillenmiştir. Lansman, Sakarya Üniversitesi ev sahipliğinde, Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hatem Akbulut, Sakarya Teknokent Genel Müdürümüz Prof. Dr. Şakir Görmüş, Sanidez firması Genel Müdürü Yavuz Akbulut ve buluş sahipleri olan Prof. Dr. Oğuz Karabay, Prof. Dr. Mustafa Küçükislamoğlu, Prof. Dr. Mustafa Zengin, Prof. Dr. Mustafa Arslan ve Doç. Dr. Hayriye Genç’in katılımıyla 14 Kasım 2019 Perşembe günü Saat:13:00’te Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşecektir.

LANSMAN PROGRAMI

13:00 – Kokteyl
13:30 – Protokol Konuşmaları
14:00 – Sanitest Lansmanı
15:00 – Kapanış

Yer: Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi
Tarih: 14 Kasım 2019 Perşembe, 13:00.

NEDEN SANİTEST ?

Enfeksiyonlar dünya üzerinde önemli bir morbidite ve mortalite nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Enfeksiyonların önlenmesinde önemli basamaklardan biri, çevresel temizliğin
sağlanarak kontaminasyon riskinin azaltılmasıdır. Temizlik alanında yapılan mühadaleler, ortamlarda hijyeninin iyileştirilmesine katkı sağlamaktadır. Bu
nedenle UV işaretleyici bitkisel boya, temizlik personelleri ve birim sorumlu personeline verilen eğitimin yüzey temizliğine etkisinin değerlendirilmesinde kullanılır.

  • İleri düzeyi temizlik yapılmasına olanak sağlar.
  • Kontrol edilebilir sanitasyonu mümkün kılar.
  • Ölçülebilir sonuçlara ulaşmada etkin rol oynar.
  • Efektif hijyen ortamının sağlanmasına katkıda bulanarak ortamdaki enfeksiyonlarını azaltır.

BAŞARI ANAHTARI

Yapılan araştırmada; toplamda 200 yüzey değerlendirildiğinde; eğitim öncesi habersiz yapılan incelemede temiz alanların oranının %46,5 olduğu, eğitim sonrası yapılan değerlendirmede ise bu oranın %71.5’e yükseldiği belirlendi. Birinci ve ikinci değerlendirme sonuçları ve değerlendirilecek alanlara ilişkin geri bildirim verilerek yapılan inceleme sonucunda ise temiz alanların oranının %94,5 olduğu saptandı.

NASIL KULLANILIR ?

Hijyen kontrolü için Sanitest ile işaretlenecek noktalar sanitasyon kontrol ekibi tarafından belirlendikten sonra işaretlemeler yapılır. Temizlik kontrolleri tüm kritik kontrol noktalarında uygulanır. Temizlik personeli temizliğini yaptıktan sonra kontrol personeli kritik kontrol noktalarına giderek UV ışık kaynağı ile kontrolünü sağlar , kontrol sonrasında florasan görüntü veren sanitest eğer ortamda halen duruyorsa temizlik personeli bu noktanın temizliğini yapmadığını gösterir . Bütün bu kontrollerin yapılması sonrasında patojenlerin yayılma riskini azaltarak insanlar üzerindeki olumsuz sonuçlarını giderebilirsiniz.

 

6.SANTEK FUARINDAYIZ!

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından 6 – 9 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşen 6’ncı Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK), uluslararası fuar merkezinde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarda Sakarya Üniversitesi Teknokent olarak yerimizi aldık. Ayrıca Macth 4 Industry kapsamında Germi Metal Genel Müdürü Yılmaz GERMİ, Softcast Genel Müdürü Maxim DENISOV, Vortex PLLC Satış Departmanı Müdürü Aleksandra SAVINOVA, OKFIL Uluslararası Marka Müdürü Oksana SURNINA, KORA3D Ticari Direktörü Alex MCINTOSH ile ikili görüşmeler gerçekleştirerek tecrübe ve deneyimlerimizi paylaştık.