TARIM BAKANI SAKARYA TEKNOKENT’İ TEBRİK ETTİ!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere bugün Sakarya’mıza teşrif ettiler.

Sakarya Teknokent Genel Müdürümüz Prof. Dr. Tahsin Engin programlara katılarak, iki değerli akademisyenimizin tarımsal faaliyetler üzerine yürüttükleri projeleri Sayın Bakanımıza sunma fırsatına vesile oldu. Teknokent olarak tarımsal faaliyetler üzerine yürütmüş olduğumuz Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarımızı Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya ileterek, Sakarya Teknokent’in gelişim sürecinden bahsetti.

Sakarya Teknokent akademisyen firmalarımızdan Tarvit Tarım Kimya ve İleri Teknolojilerinden Prof. Dr. Salih Zeki Yıldız hocamız ‘Mikro Besin Ürünleri ve Patlamayan Gübre Teknolojileri’ üzerine yürütmüş olduğu projelerini, Pamukova Meslek Yüksek Okulu Müdürümüz Doç. Dr. Taki Demir hocamız ‘Jel Ortamında Doku Kültürü ile Geliştirdiği Fidan Teknolojileri’ üzerine yürütmüş olduğu çalışmaları Sayın Bakanımıza sunma fırsatı buldu.

Projelerimize göstermiş olduğu yakın ilgiden ve desteklerden dolayı başta Sayın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba olmak üzere, Sayın Sakarya Valimiz İrfan Balkanlıoğlu, Sayın Sakarya Milletvekilimiz Ayhan Sefer Üstün ve Sayın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na şükranlarımızı sunarız.